Blog

Özel Yazılım ve Proje Hizmeti

9_bt_guvenligi_danismanligi
Genel

Özel Yazılım ve Proje Hizmeti

Özel Yazılım ve Proje Hizmeti

Özel yazılım, yaygın uygulamaların aksine belirli bir kullanıcı veya kuruluş için özel olarak tasarlanmış çözümdür. Çeşitlilik yelpazesine rağmen, yazılım pazarı çoğu zaman her tür modern yönetim ve iş sürecinin ihtiyaçlarını karşılayamaz. Birçok şirketin bilgi sistemlerinin bazı benzersiz özelliklere sahip olmasını istemesi şaşırtıcı değildir. Bu koşullar altında şirket, BT uzmanlarından mevcut iş süreçlerinin ihtiyaçlarına uyum sağlamasını veya tamamen yenilerini oluşturmasını istemek zorundadır.

Özel yazılımlar da her zaman belirli donanımlarda çalışmak üzere tasarlanmış çözümlerle genişlemektedir. Örneğin, otomobil üreticilerinin, aracın yerleşik bilgisayarı için program satın almanın hiçbir yolu yoktur. Açıkçası, bireysel bir teklif sunan donanım özelliklerine büyük ölçüde güvenerek, dahili veya harici BT yapıları aracılığıyla bu tür çözümleri geliştirmek zorundalar.

Özel yazılımlar sunan birçok firma işletmenize fayda sağlayacak öneriler sunmaktadır. İhtiyaçlarınızı dinler ve bu ihtiyaçları gerçek ihtiyaçlarınıza göre uyarlar ve özel yazılım programları tasarlarlar. Bu kuruluşlar, ihtiyaçlarınızı karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapan yeterli sayıda yetenekli ve profesyonel uzmana sahiptir. Bireysel yazılımın en önemli avantajları aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Özel Yazılımın Faydaları

1. Bireysel Yazılım, Özel Gereksinimlerinize Göre Uyarlanır

Özel yazılımın sunduğu en belirgin avantaj, bir markanın tam ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olmasıdır. Özel yazılım, markanıza yardımcı olabilecek bazı özelliklere sahip olabilir. Bireysel yazılımla, sizinle geliştirme şirketi arasında doğrudan bir ilişki kurulur. Bilgili bir geliştirici, değişen gereksinimlerinize daha kolay uyum sağlayabilir ve yazılımı olabildiğince iyi hale getirmek için sizinle birlikte çalışabilir. Yazılım yalnızca size aittir ve tam kontrol sizdedir.

2. Uzun Vadeli ve Öngörülebilir Yatırım

Her şirket sıfırdan başladığı için özel yazılımların geliştirilmesi pahalı olabilir. Bununla birlikte, gereksiz ek donanım satın almayacağınız veya muhtemelen asla kullanmayacağınız lisanslar ve anlamsız özellikler için ödeme yapmayacağınız için bu yatırım uzun vadede buna değecektir. Bu nedenle, uzun vadeli faydalar, ilk satın alma maliyetlerinden ve yeni yazılıma geçişten çok daha ağır basar.

3. Daha Yüksek Verimlilik

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış özel yazılımları kullanarak ekibiniz daha güvende olur ve görevleri daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirir.

4. Kolay Ölçeklenebilirlik

 Kişiselleştirilmiş yazılım, geniş bir yelpazeden ziyade belirli işletmeler için tasarlandığından, marka genişledikçe işletmeler içinde kolayca entegre olabilir ve ölçeklenebilir. İşletmeler her zaman büyümeye çalışır. Standart yazılım programları, artan veri seliyle baş edemeyebilir, özel yazılımlar ise tüm değişiklikler dikkate alınarak geliştirilir. Şirket büyüdükçe yazılım da gelişir.

5. Daha İyi Esneklik

Markalar ayrıca ihtiyaçlarını daha iyi tahmin edebilir ve bunları birlikte çalıştıkları özel yazılım geliştirme şirketlerine iletebilir. Ardından, dış kaynaklı yazılım geliştiricileri, yazılımı gelecekte bu büyümeye uyum sağlayacak şekilde oluşturabilir.

6. Daha Fazla Güvenlik

 Özel yazılım, dış tehditlere karşı daha fazla güvenlik sunar. Hazır yazılımlar, herkesin kullanımına açık olduğu için bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı daha savunmasızdır. Öte yandan özel yazılımlar, yalnızca kuruluşunuz içinde kullanıldığından, bilgisayar korsanlarının sızması için daha güvenli ve daha zordur. Bilgisayar korsanları, birden fazla şirket tarafından paylaşılan yazılıma erişebildiklerinde özel yazılımlara saldırmanın bir anlamı yoktur.

7. Daha İyi Destek

Özel bir yazılımla, yazılım özelleştirmenizin geliştirme sürecine dahil olan güvenilir bir teknik destek ekibine de sahip olursunuz. Yazılımınızdan memnunlar ve yol boyunca ortaya çıkan sorunları halledebilirler. Her organizasyonun farklı ihtiyaçları vardır. Çoğu, kullanıma hazır yazılımın beklentilerini karşılamadığının farkındadır. Şirketler, özel yapım yazılımları kullanarak fikirlerini gerçeğe dönüştürebilir ve hala hazır çözümlere bağlı kalan rakiplerine göre avantaj elde edebilir.

8. Kolay Yazılım Entegrasyonu

Bir şirketteki farklı departmanların nasıl iletişim kurduğu ve birlikte çalıştığı, o işin başarısını onda dokuz kez belirler. Örneğin, üretim, pazarlamadan farklı olarak kendi operasyonlarına sahip olacak ve bu da insan kaynaklarına kıyasla kendi işini yapacak. Ancak, bir departman belirli bir uygulamayı kullanıyorsa, o uygulamanın diğer departmanlarla entegre edilmesi veya başka bir deyişle koordine edilmesi gerekir. Bu, farklı departmanların birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştırır.

Özel Yazılım ve Proje hizmeti ile ilgili detayli bilgi için bizi arayabilir veya buraya tıklayarak sizi aramamız için not bırakabilirsiniz.

Düşünceni buraya bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PageSpeed Ninja ile optimize edildi