BT Güvenliği Danışmanlığı

BT Güvenliği Danışmanlığı

BT Güvenliği Danışmanlığı, Bilişim sistemleri bir bütündür. 

Bilgi Teknolojileri Güvenlik Danışmanlığı

Yaşamımızın hemen her anında gelişmekte olan teknolojik yapıların güvenlik konusunda öneminini git gide arttırdığını daha çok hissetmekte ve ciddi şekilde görmekteyiz. İşletmelerin iş yapış biçimlerini ve sırlarını koruması, bilgi güvenliğinin profesyonel olarak sağlanmasından geçmektedir.

Bilgi teknolojileri güvenliği son derece geniş bir kavramdır. Tüm altyapı tasarımı ve yönetiminden, ürün ya da hizmetlerinin seçimine ya da güvenlik unsurlarına, bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması ve işletilmesinden, sızma testlerinin gerçekleştirilmesine kadar birçok süreçle bilişim teknolojileri güvenlik alanını oluşturmaktadır. STD Bilişim tüm bu noktalarda ihtiyaç duyduğunuz hizmeti size sağlar. 

STD Bilişim ile kapsayıcı bir güvenlik çözümü. 

Bilişim Teknolojileri Güvenlik Çözümlerimiz 

STD Bilişim olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde bilişim teknolojileri güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. 

SİSTEM DANIŞMANLIĞI

Bilgi teknolojisi sistemleri önerme, tasarlama, planlama ve kurma hizmetleri sağlamaktayız. Bilişim teknolojileri sorunları ile ilgili yardım veya tavsiye almak isteyen hem endüstriyel hem de ticari müşterilerimize BT Güvenliği kapsamında profesyonel ve kaliteli hizmeti sağlamaktayız.

AĞ GÜVENLİĞİ

Ağ güvenliği hizmetleri, donanım ve yazılım teknolojilerinin yanısıra bilgili güvenlik analistleri, olay yanıtlayıcıları, avcılar ve benzeri kaynaklar dahil olmak üzere tüm bunları içeren ve işletmenizin ağınızı hedef alan tüm potansiyel tehditlere yanıt vermek üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu hizmetin içerisinde koruma, algılama, müdahale aşamalarının tamamı yer almaktadır.

SANALLAŞTIRMA ve BULUT ÇÖZÜMLERİ

Sanallaştırma işlemi bilgisayar işletim sistemi, depolama ya da bilgisayar ağ kaynağı cihazının fiziksel yerine sanal bir sürümünü oluşturulmasıdır. Sanallaştırma hizmetinin ana amacı kullanıcıya bir soyutlama alanı sunarak kullanıcıyı kaynaklardan soyutlamaktır. Böylece kullanıcı ve kaynaklar arasına bir mantık katmanı eklenmiş olmaktadır. 

ÖZEL YAZILIM ÇALIŞMALARI

Özel yazılımın en büyük avantajı her işletmenin hem farklı iş organizasyon şekilleri hem de farklı iş yapış şekilleri bulunması sebebiyle, işletmelerin ortak özellikleri ele alınarak hazırlanan standart yazılımlar, problemleri çözmede yüzeysel çözümler sunmaktadırlar. Bu nedenle işletmeler uluslararası ya da yerel işletmelerle rekabet etme konusunda, özel yazılım avantajlarını kullanıp rakiplerinden farklılaşarak karlılıklarını artırırlar.

SIZMA TESTLERİ

STD Bilişim sızma testi, işletmeniz içinde belirlediğimiz bilişim sistemlerindeki mantık hataları ve zafiyetleri tespit edip, söz konusu güvenlik açıklıklarının kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmesini önlemek ve sistemleri daha güvenli hale getirmek için gerçekleştirmiş olduğumuz güvenlik testleridir. Sızma testleriyle işletmenizin ne kadar güvenlik eksikliğine sahip olduğunu ve bu yöntemleri düzenlemek için çabalarız.

FELAKET KURTARMA ÇÖZÜMLERİ

Felaket Kurtarma olarak da bilinen Disaster Recovery, kurumsal iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması ve verilerinizin kaybolmaması için tüm sistem ve bilgilerin farklı lokasyonda yer alan veri merkezinde kopyalandığı bir hizmettir. Yedekleme olarak da adlandırılan bu hizmet anlık verilerinizin dışında güvenli olarak saklanan çözüm şeklidir. Sağlanan servis hizmetini güvenli sunucularımızda barındırmaktayız.

 

PageSpeed Ninja ile optimize edildi